Bibeloteka

Blog o wszystkim, co mnie interesuje, cieszy i nie pozwala bezczynnie usiedzieć w miejscu.

wtorek, 20 stycznia 2015

Różowe święto

Gorące pozdrowienia, życzę pomyślności wszelkiej i dobrego zdrowia wszystkim Babciom i Dziadkom  Przyjmijcie po symbolicznym kwiatku.


Dzisiejsze święto dotyczy mnie bezpośrednio po raz pierwszy i z radością  zaczynam się przyzwyczajać do tej roli. Jak mawia moja przyjaciółka bycie babcią to niezła fucha. W pewnym momencie zamyka się drzwi i zostawia wszystko za nimi. Ponieważ kilka dni spędziliśmy z wnusią dużo czynności mogłam sobie przypomnieć, a każda z nich mnie wzruszała i rozczulała. Jeszcze tak   niedawno sama byłam wnuczką,  jeszcze tak niedawno moi synowie byli mali...
Z podziwem obserwowałam, jak młodzi rodzice świetnie sobie radzą, uczą się zachowań maleństwa i potrafią odczytywać jej potrzeby. Praktycznie wszystko doskonale sami wiedzą.
 Dzisiaj rano dostałam już pierwsze życzenia  od wnusi. Babcina uczta  rozjaśniła cały dom, chociaż pogoda szara i dość ponura, moje serducho jest gorące ...
Takie święto to świetna okazja, żeby wyciągnąć rzadziej używane serwetki i obrusy, tym razem w różowościach, które ostatnio bardzo polubiłam, idealnie pasujących do angielskiej porcelany. Zawsze mnie zadziwiają wzory na obrusach, ich różnorodność i precyzja wykonania.  Sama nie potrafię haftować ani wyszywać, po prostu trafiam na takie piękności, sprzedawane po okazyjnych cenach. Różowe różyczki mają prawie jednakowy wzór, a jednak są zupełnie różne.


Srebrne sztućce bardzo lubię, kiedyś przywoziło się je ze Związku Radzieckiego. Dopiero kilka lat temu dowiedziałam się, że próby radzieckich wyrobów są niezbyt wartościowe, bo są zaledwie posrebrzane,  ale kiedyś miały dużo większą wartość i dostałam je od mamy w posagu. Względy sentymentalne są dla mnie bezcenne i stanowią wartość nadrzędną. Sama zresztą kupuję podobne sztućce, gromadząc kolejny komplet dla następnego pokolenia.


Nie dane mi było poznać rodziców taty i drugiego dziadka, którzy należeli do tragicznego pokolenia wojennego,  ale na szczęście przeżyła  Babcia Stefcia, która była niedoścignionym wzorem dla całej rodziny. Uosobienie dobroci, łagodności i pracowitości, wychowywała wszystkie pokolenia, swoich pięcioro dzieci,   wnuków, prawnuków, a nawet zupełnie obce dzieciaczki. Zawsze uśmiechnięta, bez słowa skargi, nie było dla niej za ciężkiej pracy.


Jeszcze raz wszystkiego najlepszego!

16 komentarzy:

 1. Przepiękne obrusy. Też mam kilka z różanymi haftami. Wykładam je na szczególne okazje.
  Wszystkiego dobrego Babciu ! Dzisiaj jest twój pierwszy raz.
  Uściski

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Od kiedy jestem babcią wypada mieć obrusy z fuksjowymi różami, powiem więcej, teraz mi wolno.
   Serdecznie Cię pozdrawiam i jeszcze raz życzę wszystkiego najlepszego Tobie i Twojej rodzinie : )

   Usuń
 2. Pięknie dziękuję za życzenia - bycie babcią jest wyjątkowym uczuciem i dziękuję za to, że mogę z nimi razem iść przez życie - dzięki wnukom możemy się rozwijać aż do kresu naszego życia - Celu, obrusy i serwetki są przepiękne !!!! - pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pięknie napisałaś, absolutnie masz rację. Mnie z kolei zadziwia ilość nowych uczuć i emocji, których się nie spodziewałam, a wręcz byłam ciekawa jak to będzie po pojawieniu się nowej istotki. Nasze serca są bardzo pojemne.
   Pozdrawiam Cię gorąco : )

   Usuń
 3. Moc serdeczności miła Babciu.
  Pięknie uczciłaś swe Święto.....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Warto było, dziękuję pięknie, zwłaszcza, że to pierwsze takie.
   Moc pozdrowień przesyłam : )

   Usuń
 4. Jak ja lubię takie celebracje
  Koleżanka ma rację -to fajna fucha.Możemy tylko rozpieszczać,rozpuszczać.Nie musimy nic więcej
  Pozdrawiam babcię

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pozdrawiam wzajemnie, dobrze, że tak myślisz, czyli same przyjemności przede mną.
   Serdeczności bukiet ślę.

   Usuń
 5. Wszystkiego najlepszego Droga babciu!
  Piękne są Twoje obrusy i serwetki z różami.
  Ja też lubię takie.
  Pozdrawiam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miło mi bardzo, chociaż do niedawna miałam opory przed taką ilością kolorów, ale skoro podobają się młodym ludziom, to i babci przystoi.
   Moc pozdrowień Ci przesyłam : )

   Usuń
 6. No to najlepszego, Młoda Babciu! :)) Ile teraz nowej radości przed Tobą. Bardzo bym chciała doczekać się wnuków. Wiem, ze to trochę dziwnie brzmi, bo moje jeszcze małe, ale wnuki to inny świat, juz inny etap...
  I ciesze się, że już Cię mogę obserwować, ;) bo tak to wchodzalm do Ciebie zawsze po Twoim komentarzu u mnie, a tak teraz Ciebie bedę miała na bieżąco! :))
  Buziaki serdeczne

  OdpowiedzUsuń
 7. Wiesz, jak cieszą każde odwiedziny, dziękuję, że się przyłączyłaś.
  Ja też myślałam, że się nie doczekam wnuków, ale kiedy to się zmieniło, to przez jeden moment poczułam się dużo starzej, ale na krótko, teraz wiem, że to tylko, albo aż dojrzałość.
  Serdecznie Cię pozdrawiam i życzę miłych dni :):)

  OdpowiedzUsuń
 8. Wszystkiego najlepszego, w Twoje pierwsze, wielkie Święto Babciu:) Taki mały szkrab, to wielka radość:) Piękne obrusiki.
  Pozdrawiam ciepło

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, dziękuję, prawda, że słowo babcia brzmi dumnie?
   Serdeczności moc przesyłam.

   Usuń
 9. Najserdeczniejsze życzenia droga BABCIU:) Super sprawa! Gratuluję nowej funkcji!

  Pozdrawiam
  Tomaszowa

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, każdemu takiej życzę, moc pozdrowień posyłam :) :)

   Usuń

Bardzo dziękuję za odwiedziny i pozostawione komentarze. Pozdrawiam serdecznie.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...